Wyświetlanie 1–16 z 75 wyników

Doskonałej jakości przędza tkacka, wełna do tkania. Dlaczego to właśnie po nią sięgamy gdy chcemy wykonać tkane krajki, kilim, gobelin czy makatkę? Oto kilka najważniejszych zalet włóczki owczej.

Przędza tkacka to produkt naturalny, jest więc bezpieczna dla ludzi i zwierząt. 

Jej dużą zaletą jest wytrzymałość – jest mocna, elastyczna i odporna na wyginanie. Dzięki temu wełniane dywany, makatki czy kilimy mogą przetrwać wiele lat.

Kolejną jej ważną cechą jest higroskopijność.  Włóczka owcza potrafi wchłaniać wilgoć z otoczenia, a następnie w suche dni oddać ją z powrotem. Wełniane ozdoby w naszych domach są zatem świetnymi i naturalnymi stabilizatorami wilgotności. Higroskopijność wełny daje także dodatkową korzyść- dzięki niej włóczka jest ognioodporna. W przypadku podpalenia makatki lub dywanu wystarczy zabrać źródło ognia, a przedmiot nie będzie się palił dalej.

Istotne jest też to, że włókna przędzy z natury pokryte są lanoliną, która nie pozwala na rozwój bakterii i roztoczy w wełnie. Jest to jej bariera ochronna, także przed brudem.

To wszystko sprawia, że owczej przędzy nie da się nie kochać! Nie pozostaje nic innego jak nią po prostu tkać na takich akcesoriach jak: krosno tkackie, rama tkacka, bardko lub tabliczki.